...Loading

بازار موتورسیکلت

صنعت موتورسيكلت ايران طي سال های اخير با تحولات گسترده أي همراه بوده است. عدم مداخله دولت و حضور كمرنگ آن در عرصه توليد موتورسيكلت و رقابتي نمودن اين حوزه يكي از شاخصه های مهم اين صنعت در ايران بوده و تولیدکنندگان موتور سيكلت در ايران می توانند مدعی حضور در فضائی کاملاً رقابتی و غیردولتی باشند.

موضوع مهم دیگری که تحولات گسترده این صنف را می توان با آن مرتبط دانست، عبارت است از تقاضای چشمگیر بازار. ميزان افزایش قابل توجه تقاضا در طول سال های اخیر، مجموعه شرایطی را براي توليد كنندگان متصور نموده كه باعث ایجاد تكثر در عرصه ساخت گشته و محصولات متنوعی را برای سلایق مختلف موجود در بازار فراهم آورده است.

به درستی می توان گفت موتورسيكلت به سبـــب پيچيدگي های زندگي امروزي و مناسبات حاکم بر جامعه کالائی مهم و پراهمیت تلقي مي گردد.

چرا موتورسیکلت؟ ...

تا به حال به خیابان های شهر خود و حجم انبوه موتورسوارن در حال تردد درآن دقت نموده اید؟ تردد این حجم عظیم از موتورسواران بی دلیل نمی تواند باشد و به درستی آنکه راکبین این وسیله را می توان در میان تمامی طبقات و اقشار اجتماعی از قبیل مهندس، معلم، تکنسین، نصاب، کارگر، بازاری و . . . جستجو نمود، به ویژه آنکه بیشتر این اقشار علیرغم داشتن اتومبیل، به دلیل مشکل پارک خودروی خود و همچنین ترافیک و راه بندان، مجبورند اتومبیل خود را در پارکینگ منزل متوقف نموده و با موتورسیکلت تردد نمایند.

به نظر می رسد دلیل اصلی انتخاب موتورسیکلت علیرغم تمام مشکلات بالقوه این وسیله، سهولت در امر حمل و نقل و تسریع در انجام امور شغلی و اجتماعی می باشد. ویژگی هائی نظیر سرویس کم هزینه، مصرف پایین سوخت در قیاس با اتومبیل و همچنین تطابق با بودجه قشر کثیری از جامعه از جمله دلایل محبوبیت این روزهای موتور سیکلت است. عموماً بافت های شهری متراکم، پر از خیابان های کم عرض و انشعابات باریک و مسیرهائی می باشد که عموماً توسط اتومبیل ها اشغال شده و هیچ وسیله نقلیه ای توانایی عبور از این ترافیک سنگین و متراکم را نخواهد داشت، مگر آنکه مقدار فضائی محدود در عرض آن کوچه و خیابان برای تردد وجود داشته باشد و ضرورتاً تنها وسیله ای که دارای این خصوصیت می باشد، موتورسیکلت است.

در گذر زمان وقتی موتورسیکلت به وسیله ای عمومی و برای نیل به اهداف مذکور مورد توجه عموم جامعه قرار گرفت، دست اندرکاران دیروز و امروز این صنعت تلاشی روز افزون جهت تولید محصولاتی با کیفیت، قابل قبول، منطبق با مسائل زیست محیطی و ایمن را در دستور کار خود قرار دادند تا امروز شاهد وجود نام های بزرگی در صنعت موتورسیکلت باشیم .

در شهر شلوغ موتور چو زر می ماند . . .

در گذر ایام از 80 سالگی عبور نموده، عاشق بی چون و چرای موتورسیکلت است و بنا به گفته خود برای ارتقاء جایگاه این وسیله از هیچ تلاشی دریغ نورزیده است.

ارتباط خود را با این وسیله از حدود 15 سالگی شروع نموده و بنا به گفته بسیاری از همکاران و دوستان، تمام زندگی خود را وقف این وسیله نقلیه کرده است. او در حال حاضر رئیس و سخنگوی تنها کانون مستقل موتورسیکلت رانی ایران، صاحب امتیاز و مدیر مسئول تنها نشریه تخصصی در زمینه موتورسیکلت و طرف صحبت و مشورت بسیاری از فعالین عرصه صنعت موتورسیکلت می باشد، ضمن آنکه علاوه بر تالیف و نویسندگی، انسان خوش قریحه ای است و شعرهای بسیاری در وصف موتورسیکلت و مسائل مختلف اجتماعی سروده.

نامش فرهاد اسفندیاری است و سابقه کاریش آن گونه که بیان گردید. برای دقایقی پای خاطرات و سخنان شیرین او نشستیم و به این بهانه بر وضعیت گذشته و کنونی صنعت موتورسیکلت نگاهی اجمالی انداختیم.

محصولات